شرکت Zygo

شرکت Zygo، یک شرکت متخصص در ساخت سیستم ها و تجهیزات اپتیکی است و مقر آن در شهر Middlefield آمریکا قرار دارد. محصولات مترولوژی اپتیکی شرکت Zygo شامل میکروسکوپ 3D با استفاده از تداخل سنجی روبشی همدوس، تداخل سنج های لیزری فیزو برای تست قطعات اپتیکی و تداخل سنج های جابجایی لیزری است.
این شرکت در سال 1970 توسط Carl Zanoni، Sol Laufer و Paul Forman و با سرمایه گذاری شرکت کنون ژاپن تاسیس شد. اولویت اول این شرکت در ابتدای مسیر، ساخت یک مجتمع ساخت قطعات اپتیکی با دقت بسیار بالا در سطوح و زوایا بود. برای دستیابی به این هدف، استفاده از تداخل سنج هایی کاربردی و با کاربری آسان یکی از مراحل کار بود. با این وجود، تداخل سنج های موجود در بازار هیچ کدام دارای قابلیت های مورد نظر Zygo نبودند و بنابراین شرکت Zygo تصمیم گرفت تداخل سنجی برای استفاده های داخلی بسازد.
پس از مدتی با توجه به نیاز دیگر شرکت های تولید کننده قطعات اپتیکی به چنین تداخل سنجی، این برنامه توسط شرکت Zygo گسترش پیدا کرد و به عنوان اولین محصول این شرکت معرفی شد.
از آن زمان تا کنون، شرکت Zygo به رشد سریع خود ادامه داده و با معرفی انواع تداخل سنج های صنعتی، در این حوزه تحول عظیمی ایجاد کرده است. شرکت Ametek در سال 2014 شرکت Zygo را خریداری کرد.

مشاهده وبسایت شرکت Zygo

چرا شرکت Zygo؟

شرکت Zygo در زمینه ساخت پروفایلرهای اپتیکی 3D، تداخل سنج های لیزری و سیستم های اندازه گیری موقعیت جزو برترین شرکت های دنیا است. محصولات ساخت شرکت Zygo عموما توسط برترین شرکت های تولید کننده قطعات اپتیکی مورد استفاده قرار می گیرد.